नेकपा फुटेमा देश नै संकटमा पर्न सक्छ –टोपबहादुर रायमाझी

साउन २३ अर्घाखाँची ।  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) स्थायी कमिटी सदस्य टोपबहादुर रायमाझीले नेकपा फुटेमा राष्ट्र संकटमा पर्ने बताउनु भएको छ ।  प्रेस संगठन नेपाल अर्घाखाँचीले सुक्रबार सन्धिखर्कमा गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै नेता रायमाझिले नेपाली जनताको बलीदानीपुर्ण संघर्षबाट उपलब्ध भएको गणतन्त्र र संघियताको रक्षाको निम्ती पार्टी एकढिक्का हुनु अहिलेको मुख्य आवश्यकता रहेको बताउनुभयो । शिर्ष नेताहरुको व्यवस्थापनको समस्याका कारण पार्टी भित्र अन्तर विरोध देखिएको भन्दै नेता रायमाझीले एकपटक पार्टी अध्यक्ष र प्रधानमन्त्री समेत भईसकेका नेताहरुलाई कुन स्थानमा राख्ने भन्ने बिषयनै अन्तर विरोधको प्रमुख कारण भएको बताउनु भयो । 

देशमा कोरोना भाईरसको महामारी, सिमा विवाद र सलह किराको आतंक भईरहेका समयमा पार्टी भित्र मनमुटाब र तिक्तता देखिनु पार्टी र देशकालागी राम्रो सन्देश नभएकोले यि सबै चुनौतिहरुको सामना गर्न सबै एक ढिक्का हुनुपर्नेमा नेता रायमाझीले जोड दिनुभएको थियो । नेता रायमाझीले सिपी मैनाली, मोहन वैद्य र बाबुराम भट्टराईलगायतका नेताहरुले पार्टी फुटाउँदा असफल भएका बताउदै सोही बिधिमा गए उहाँहरुकै जस्तो अबस्था हुने भन्दै नेताहरुलाई त्यसो नगर्न आग्रह समेत गर्नुभयो । यस्तै फरक प्रसंगमा नेता रायमाझीले जिल्लाको समग्र विकासका लागी आफुहरु हरबखत लागी परीरहेको समेत बताउनु भयो ।

यस्तै पत्रकार सम्मेलनमा मनतब्य राख्दै नेकपाका केन्द्रिय सदस्य तथा राष्ट्रियसभा सदस्य चन्द्रबहादुर खड्काले पार्टी विभाजन भए राष्ट्र र राष्ट्रीयता संकटमा पर्ने बताउनु भयो । खड्काले पार्टी एकतालाई मज्बुद बनाउनुको साटो पार्टीभित्रैका जिम्मेवार व्यक्तिले अनाबश्यक कुरागरेर आगोमा घिउ थप्ने काम गरेको भन्दै राष्ट्रलाई जोगाउन सबै एकजुट भएर लाग्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।  कार्यक्रम प्रेस संगठन नेपालका जिल्ला संयोजक हिम जिसी लेकालीको अध्यक्षता,पत्रकार बसन्त श्रेष्ठको स्वागत मनतब्य र सबिता आचार्यको सञ्चालनमा सम्पन्न भएको थियो ।

यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?

Supadeurali Online

लेखक बाट थप

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित समाचार