५ महिनादेखि बन्द भएको नगर कार्यपालिका आजबाट सुचारु

गोपाल प्रसाद भट्टराई
जिल्लाको भुमिकास्थान नगरपालिकामा ५ महिनादेखि बन्द भएको कार्यपालिका आजबाट सुचारु भएको छ । नुवाकोट स्थित नगर कार्यालयमा नगरप्रमुख रेसम थापा,उप–प्रमुख खडानन्द वेल्वासे र नगर प्रवक्ता बाबुराम पन्थी बिच भएको त्रिपक्षिय बैठकले बिवादमा आएका बिषयलाई आवस्यकता अनुसार सच्याएर जाने सहमती गरेपछि नगर कार्यपालिका आजबाट सुचारु भएको हो । नगर प्रमुख रेसम थापाले कार्यपालिका माइन्युटमा किर्ते गरेको आरोप लगाउँदै उप–प्रमुख वेल्वासे र नगर प्रवक्ता पन्थीको समुहले गरेको बिरोध सतहमा आएपछि भुमिकास्थान नगरपालिकामा गत असार २५ गतेदेखि औपचारिक कार्यपालिका बस्न सकेको थिएन । कोरोना कहरको बिचमा लामो समयदेखि कार्यपालिका अबरुद्ध हुँदा सेवा प्रवाहमा प्रभाव परेको र विकास निर्माणमा असर पर्ने अवस्था आएपछि आज बसेको त्रिपक्षिय बैठकले यस अगाडि आएका बिवाद र बिरोधका बिषयमा सच्चाएर जाने सहमती भएको नगर प्रवक्ता बाबुराम पन्थीले जानकारी दिनुभएको छ । खासगरि दुइवटा बैठकमा निर्णय भएभन्दा बढि बिषय समावेश भएको पाइएपछि हामीले बिरोध गर्नुपरेको हो,नगरप्रमुख रेसम थापाज्युबाट नियतबस त्यस्तो कमजोरि नगरेको भन्दै नगरपालिकाको अहितमा भएका कमजोरि सच्याएर जाने प्रस्ताव आयो नगर प्रवक्ता पन्थीले भन्नुभयो,त्यसलाई हामीले स्विकार गरियो र बन्द रहेको कार्यपालिका सुचारु गर्ने सहमती बनेको छ । उहाँले अगाडि थप्नुभयो,अब हामी नगरपालिकाको विकासमा एक ढिक्का भएर अगाडि बढ्ने छौं । यसैविच बन्द रहेको कार्यपालिका खुलेसंगै भुमिकास्थान नगरपालिकामा आजै कार्यपालिका बैठक समेत बसेको छ । बैठकले संघिय सरकारको सहयोगमा बन्ने १५ शैयाको नगर अस्पताल नुवाकोटको चिदिचौरमा बनाउने र भोली मंसिर १५ गते एक बिशेष कार्यक्रमको बिच सिलन्यास गर्ने निर्णय गरेको नगरपालिकाले जनाएको छ । संघिय सरकारले देशैभरका ७ सय ५३ वटै पालिकामा ५ देखि १५ शैयाको अस्पताल सन्चालन गर्ने योजना बनाएअनुसार भुमिकास्थानमा पनि १५ शैयाको अस्पताल निर्माण हुनेभएपछि स्थानियमा खुशियाली छाएको छ ।

  • यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?

    Supadeurali Online

    लेखक बाट थप

    प्रतिक्रिया दिनुहोस !

    सम्बन्धित समाचार