तिलोत्तमा१३ मधौलियामा ब्यबसायिक भैसि पालन उपआयोजना संचालन गर्ने

भाद्र ३ सुपादेउराली अनलाइन बुटवल ।   नेपाल लाइभस्टक सेक्टर इनोभेसन आयोजना , बिकेन्द्रित आयोजना सहयोग इकाइ बुटबलले बुधबार एक समारोहका बिच रुपन्देहिको तिलोत्तमा नगरपालिका वडा न.१३ मधौलिया स्थित  तृशा पशुपालक समूहसंग रु २ करोडको लागतमा सन्चालनमा ल्याइने स्वच्छ दूध उत्पादनका लागि ब्यबसायिक भैसि पालन उपआयोजना संचालन गर्नेगरि आयोजना समन्बय प्रमुख डा.पुरुषोत्तम त्रिपाठी र प्रस्तावक तर्फबाट  सन्चालक दिपशिखा घिमिरे बिच आयोजनाका प्रतिनिधिहरु र  उपआयोजना प्रस्ताबक संस्थाका  पदाधिकारिहरुको रोहभरमा कार्यान्वयन संबन्धि दुइपक्षिय संझौता सम्पन्न भएको छ।

  उपआयोजनामा कुल लागत २करोड मध्ये ४०लाख प्रस्ताबक संस्थाको लगानि,  रु६०लाख  सिध्दार्थ बैकको ऋणलगानि र रु १करोड  नेपाल सरकार कृषि तथा पशुपन्छि बिकास मन्त्रालय मातहतको नेपाल लाइभस्टक सेक्टर इनोभेसन आयोजनाबाट अनुदान प्रबाह गरिने छ।

उपआयोजनाका कार्यहरु २०७९-०७-३०गते भित्र सम्पन्न गरिने र उपआयोजना सन्चालनमा आएपछि  ६०वटा उन्नत मुर्रा भैंसी पालन गरि  दैनिक  ६०० लिटर दूध बजारमा उपलब्ध गराउने लक्ष राखियको छ।

  • यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?

    Supadeurali Online

    लेखक बाट थप

    प्रतिक्रिया दिनुहोस !

    सम्बन्धित समाचार